Om inloggning
Arbetsgivarverkets medlemmar har tillgång till medlemssidorna.
Hur får jag inloggningsuppgifter till medlemssidorna?
Arbetsgivarverket har delat ut inloggningsuppgifter till personalchef/motsvarande person som är medlemmens ansvariga kontaktperson med Arbetsgivarverket. Det är upp till kontaktpersonen att tilldela lösenord till de arbetsgivarföreträdare som bör ha tillgång till medlemssidorna i den egna organisationen.
Om du är arbetsgivarföreträdare och vill ha tillgång till medlemsidorna ska du vända dig till din personalchef/motsvarande som kan tilldela lösenord.
Det är endast kontaktpersonen som har behörighet att tilldela lösenord. För att tilldela lösenord måste du vara inloggad. Klicka därefter på "Tilldela lösenord" längst ned i vänstermenyn.
Om ditt lösenord inte fungerar
Det är viktigt att skilja på versaler och gemener. För att vara helt säker på att du skriver rätt - kopiera lösenordet från utskicket med inloggningsuppgifter och klistra in det i rutan för lösenord.
Om det fortfarande inte fungerar, vänd dig till din rådgivare på Arbetsgivarverket så får du hjälp.
Glömt lösenord
Klicka på "Har du glömt ditt lösenord?" i inloggningsrutan så skickar vi ett nytt, förutsatt att du redan är registrerad med tillgång till medlemssidorna.
Ändra lösenord
När du är inloggad kan du ändra ditt lösenord. Klicka på "Byt lösenord" i rutan till höger.
Ta bort användare
Om du har ett lösenord men inte längre behöver ha tillgång till medlemssidorna ska du vända dig till din personalchef/motsvarande som kan ta bort dina uppgifter ur systemet.